Moria Epi-k Mikrokeratom Sistemi

EPI-K : Epitel Keratom

Epi-K elektrik motoru ve tek kullanım (single use) seperator/kafa ile çalışan epitel keratom sistemidir.Hastanın gözünün keratometrik (K) değerlerine göre seçilen stop noktası değerleri ile istenilen epitel flap oluşturma imkanı verir. Epi-K’nın en büyük özelliği korneannın bowman katmanı üzerinden ayırarak flap oluşturmasıdır. Bu şekilde flap oluşumu refraktif cerrahi uygulama beklentilerini artırmakta rehabilitasyon sürecini kısaltmakta,daha ince kornea’larda yüksek refraksiyon tedavisi uygulamaya imkan vermektedir.Epi-lasik uygulamasının daha önceden bilinen  PRK ve Lasek methodlarına göre hem hasta konforu (postop iyleşim süreci ve içeriği gibi) hemde cerrahi uygulama konforu (standardizasyon ve süresi gibi) artırmaktadır ki Lasik methodunun avantajları PRK-Lasek method avantajları ile birleştirilmekte,PRK-Lasek kompilikasyonları (glare ve haze oluşmunu vede operasyon sonrası gözde oluşan yanma ) minimuma indirerek cerrahi beklentileri karşılamaktadır.

Epi-K handpiece içinde 2(iki) elektrik motoru çalışır. Bir tanesi ring üzerinde ilerlemeyi sağlar bunu üç farklı hız seceneği ile desteklemektedir, diğeri ise osilasyonu cok yüksek devirde yapmayı sağlar. Tek kullanım (Single use) seperator/kafa sayesinde kafa takılması sırasında ve sterilizasyon sırasında oluşabilecek tüm komplikasyonları ortadan kaldırmış olur. Geri dönüş esnasında düşük vakum uygulama imkanı ile çalıştığı için hasta gözünde çok daha az vakum etkisi yapar.

Epi-K sistemi “Evo3e” ile birlikte çalışabilmekte olup,bu konsul ile Moria M2,Oneuse Plus ve Epi-K mikrokeratom sistemleri kullanılabilmektedir.

1956'dan Günümüze