Moria Dsaek Altk Mikrokeratom

ALTK – CBm DSAEK MİKROKERATOM SİSTEMİ

Cihaz gaz türbinli mikrokeratom sistemi ile manuel kontrollü kesim yapmaktadır.
Cihazın ring veya mikrokeratom kafasında açıkta hareketli dişli düzeneği yoktur.
Cihazın, gaz türbinli mikrokeratom parçasının hareketi el ile döndürülerek, bıçak titreşimi ise azot gazı yardımı ile yapılmaktadır.
Cihaz ile birlikte kullanılacak olan ringler istenen pozisyonda kesim yapacak şekilde göz üzerine yerleştirilebilmektedir.

Cihazın miktokeratom parçası 10mm çapa kadar kesi yapabilmektedir.
Cihazın mikrokeratom el parçası ve kafası dik pozisyonda çalışmaya ve yatay hareket ile kesim yapmaya uygundur.
200-250-300 ve 350 mikronluk tekrar kullanılabilir mikrokeratom kafaları ve tek kullanımlık 50-90-130-200-250-300 ve 350 mikronluk tek kullanımlık bıçaklı miklrokeratom kafaları önceden fabrikada kalibre edilmiştir.
Hasta gözünde kesi yapanilmek için 4 adet metal vakum halkası vardır.

Cihaz reusable ya da disposable yapay ön kamara  basınç ayar sistemi sayesinde, ‘donor korneal graft tasarım’ yapılmasına olanak sağlamaktadır.
Cihazda vakum test/kontrol özelliği olmalıdır. Vakumda oluşabilecek değişikliklere karşı sesli ve görsel olarak uyarı yapacak sisteme sahiptir.
Kontrol ünitesinde 2 adet vakum pompası bulunmaktadır. Bunlardan ana pompa arızalandığında ikinci pompa otomatik olarak devreye girer ve operasyonun kesilmeden devamını sağlar.
Cihaz yavaş vakum bırakma özelliği sahiptir.
Cihazın kontrol ünitesi, elektrik kesilmelerine karşı, gövdesi içindeki şarj edilen batarya sistemi ile çalışabilmektedir.
Cihazın dijital göstergesinden vakum değeri izlenebilmektedir.

1956'dan Günümüze