Makina Optik | Hakkımızda

Makina Optik, 1956 yılında Carl Zeiss Jena firmasının mümessili olarak İstanbul’da kurulmuştur. 1960 ve 70’ler boyunca şirketimizin misyonu; tıp, mühendislik ve analitik bilimler alanlarında kullanılmak üzere geniş bir yelpazede yüksek hassasiyetli optik, mekanik ve elektronik ürünleri için ithalat ve satış sonrası servis ve eğitim hizmetleri sağlamak olmuştur. 

Bu dönemde, Makina Optik, mühendislik okulları, araştırma laboratuvarları ve eğitim hastaneleri dahil olmak üzere pek çok Türk yüksek öğretim kurumuna cihaz tedarik etmiştir. Böylece, Makina Optik, tıp ve yüksek mühendislik okulları ile önemli bağlar kurmuş, distribütörlüğünü yaptığı diagnostik ve cerrahi markalar ile bilhassa Türk oftalmoloji sektörünün gelişmesine katkıda bulunmuştur.

Makina Optik, Zeiss Meditec ve Intralase markaları ile excimer lazer ve femtosaniye lazer teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşmasına öncülük etmiş ve uzun yıllar bu ürünlerin temsilciliğini yapmıştır. Distribütörlüğü süresince kusursuz destek ve eğitim hizmetiyle haklı başarılar elde eden firmamız, alanında lider Moria, Ferrara ve Intacs markaları ile sektörde hizmet vermeye devam etmektedir.

Tüm dünyada güvenilirliği en yüksek markalardan biri olan Moria’nın refraktif ve keratopilasti cerrahide kullanılan mikrokeratom sistemlerinin yanı sıra, tüm cerrahi branşlarına yönelik cerrahi el aletleri ve tek kullanımlık cerrahi ürünlerinin satış, destek ve eğitim hizmetleri 2000 yılından bu yana firmamız tarafından sağlanmaktadır.

Makina Optik İstanbul Merkez ve Ankara şube ofislerinde faaliyetini sürdürmektedir.

1956'dan Günümüze