(0216) 302 70 40
info@makinaoptik.com

Anterior Lamellar Keratoplasti

moria_header_makinaoptik

Anterior Lamellar Keratoplasti

Derin anterior lamellar keratoplasti (DALK), kornea stromasının Descement membranına kadar soyularak alındığı bir cerrahi işlemdir. Alıcı gözünün anterior kornea yüzeyi, aspirasyonlu trepan seti ile, kornea kalınlığının yaklaşık üçte ikisi derinliğine kadar kesilir.
Daha sonra stroma tabakaları, Descement membranına paralel açılanan yuvarlatılmış bıçak ile disseke edilir. Sonrasında, derin stroma ile Descement membranı arasına, 27’lik ya da 30’luk kanülle sıvı ya da hava enjekte edilerek bu tabakaların ayrılması sağlanır. Vericinin gözünde, Descement membranı ve endotel, verici kornea skleral kenarında, posterior kornea yüzeyinin kuru selülöz süngerlerle yumuşakça sıyrılması ile alınır. Posterior kornea tabakalarının alınmasında pens (forseps) de kullanılabilir. Daha sonra kornea butonu dokudan pançla alınır.

Otomatize Anterior Lamellar Keratoplasti uygulamasında mikrokeratom kullanımı standart, teknik olarak kolay, son derece keskin bir işlemdir. MORIA’nın bu işleme özgü cihazları, öğrenilmesi kolay olacak şekilde tasarlanmıştır ve mikrokeratom tekniklerinde deneyimli cerrahlar tarafından kullanılmaktadır.

altk_00

altk_00

© 2014 Makina Optik
İstanbul Merkez
Cemil Topuzlu Cad. TİBAŞ C-3/5 34726
Kadıköy İstanbul
Telefon: (0216) 302 70 40
Fax: (0216) 302 72 08
E-Mail: info@makinaoptik.com